Välj tävling

Månadstävling dec 2020, Godby, 2020-12-12

Resultatlista
(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Emelie Måtar

50m Bröstsim 00:39.17    
50m Fjärilsim 00:42.02   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:33.48   (Mellantid)
200m Fjärilsim 03:20.00    

Fanny Ek

50m Frisim 00:33.25   (Mellantid)
100m Frisim 01:10.55    
50m Fjärilsim 00:40.99   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:29.64   (Mellantid)
200m Fjärilsim 03:13.31    

Nora Eriksson

50m Bröstsim 00:46.10    

Nova Larsson

50m Frisim 00:36.24   (Mellantid)
100m Frisim 01:15.25    

Wilma Danielsson

50m Bröstsim 00:38.27    
50m Fjärilsim 00:37.84   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:26.42   (Mellantid)
200m Fjärilsim 03:04.93    

Herrar

Alexis Militis

50m Frisim 00:26.46    
200m Fjärilsim DNF    

Joa Metsola

50m Frisim 00:28.17   (Mellantid)
100m Frisim 01:00.71    
200m Fjärilsim DSQ    

Kjell Hansen

50m Fjärilsim 00:34.99   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:15.90   (Mellantid)
200m Fjärilsim 02:44.33    

Milo Bergman

50m Frisim 00:34.15   (Mellantid)
100m Frisim 01:12.46    
50m Bröstsim 00:39.91    

Rasmus Kalvik

50m Bröstsim 00:37.32    
50m Fjärilsim 00:38.11   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:20.99   (Mellantid)
200m Fjärilsim 02:53.43    

Simo Laiho

50m Frisim 00:26.72    
50m Bröstsim 00:33.99    

5 damer och 6 herrar
3 sträckor simmade för första gången, 6 pers på 33 sträckor(dessutom 2 pers p� mellantider!)


Utmanarna

25m Ryggsim

Alexander von Weymarn 00:28.25 ()
Benjamin von Weimarn 00:28.89 ()
Eli Rosen 00:24.15 ()
Freja Karlsson 00:22.31 ()
Kevin Flöjt 00:36.44 ()
Line Eliasson 00:27.97 ()
Philip Linde 00:22.88 ()
Rebecka Roos 00:26.06 ()
Selinda Andersson 00:28.03 ()

50m Ryggsim

Ida Artell 00:55.10 (101)
Pau Gironés Marcos 00:43.71 (203)
Selma Nordberg 00:45.57 (179)
Solina Fredman 00:46.82 (165)
Stella Lindbäck DSQ ()
Viktor Ellingsworth 00:43.07 (137)
William Bergwall 00:52.32 (77)

100m Ryggsim

Hugo Mirén 01:50.83 (86)
Jonatan Lönngren 01:28.47 (169)
Julia Eriksson 01:20.76 (314)
Mathilda Wahlstedt 01:36.85 (182)
Tindra Sjöström 01:31.51 (216)

25m Bröstsim

Alexander von Weymarn 00:28.10 ()
Benjamin von Weimarn 00:37.13 ()
Eli Rosen 00:27.22 ()
Kevin Flöjt 00:36.57 ()
Line Eliasson 00:28.13 ()
Philip Linde 00:25.97 ()
Rebecka Roos 00:24.72 ()
Selinda Andersson 00:30.32 ()
Solina Fredman 00:24.84 ()

50m Bröstsim

Amelia Fricker 00:53.16 (155)
Freja Karlsson 00:51.72 (168)
Hugo Mirén 00:51.98 (115)
Ida Artell 01:00.42 (106)
Mathilda Wahlstedt 00:45.77 (243)
Nora Eriksson 00:46.27 (235)
Selma Nordberg 00:50.66 (179)
Stella Lindbäck DSQ ()
Viktor Ellingsworth 00:45.08 (176)
William Bergwall DSQ ()

100m Bröstsim

Amelia Fricker 01:52.47 (170)
Hugo Mirén 02:00.26 (99)
Mathilda Wahlstedt 01:37.39 (263)
Nora Eriksson 01:44.29 (214)
Pau Gironés Marcos DSQ ()

50m Fjärilsim

Amelia Fricker 00:46.77 (142)
Hugo Mirén 00:43.36 (126)
Jonatan Lönngren 00:45.65 (108)
Julia Eriksson 00:43.44 (177)
Tindra Sjöström 00:41.40 (204)

100m Medley

Ida Artell 02:01.63 (100)
Pau Gironés Marcos DSQ ()
Solina Fredman 01:49.15 (139)
Viktor Ellingsworth 01:38.39 (133)
William Bergwall 01:55.45 (83)

200m Medley

Amelia Fricker 03:26.44 (206)
Hugo Mirén 03:55.37 (101)
Jonatan Lönngren 03:19.26 (167)
Julia Eriksson 03:09.71 (265)
Tindra Sjöström 03:19.49 (228)

20 sträckor simmade för första gången, 23 pers på 60 sträckor

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Annonser